• Slider 8
A+ A A-

dream temaeRiešením nie je súťaživosť ale spolupráca

Opava Tour 2012

Dňa 25.2.2012 –  26-2.2012 sa uskutočnil hokejbalový turnaj o pohár mesta Opava v Českej republike. Dva najlepšie hokejbalové celky ligy HBC Panthers Skalité a vlaňajší majster HBK Raková sa spojili a odcestovali na tento turnaj v ranných hodinách spolu s tímom JK Medokýš Martin. Okolo trénera Mareka Hegelasa sa vytvorila skvelá partia, skvelé kamarátstvo, ktoré viedlo týchlo chalanov k zápasom z ríše snov. Nie je hanba prehrať s lepším.

HBC Panthers Skalité & CVČ HBK Raková 1:6 JK Medokýš Martin

Góly:

28:37 Hajduk (Bobek) - 16:11 Orechovský (Kurej)(PP), 18:54 Kiska (SH), 21:12 Vašš (Kundľa), 25:57 Kaňuk (Kopkáš)(PP), 26:12 25:57 Kaňuk (Kopkáš, Kundľa), 27:32 Vašš (Haščák, Kiska)(PP).

Naša čierno – oranžová družina pod názvom HBC Panthers Skalité & CVČ HBK Raková vykročila do turnaja tou nesprávnou nohou proti extraligovému klubu JK Medokýš Martin prehrou 1:6 . Zápas začal o 10:00 hod. na hokejbalovom ihrisku v Opave za krásneho počasia . Úvod zápasu patril hráčom Martina čo bolo pravdepodobné, keďže do zápasu boli označený ako papierovo silnejší súper. Naši chalani hlavne v obrannej tretine hrali skvelý hokejbal, ktorý vydržal celú prvú tretinu a do druhého polčasu sa šlo za stavu 0:0. Po zvuku píšťalky rozhodcu Jaroslava Pikulu sa mladý kysucký tím rozhodol otvoriť hru a streliť nejaký ten gól, no bohužiaľ sa nám to nevyplatilo, ukázala sa kvalita extraligových klubov ako trestať chyby súpera. JK Medokýš Martin uzavrel našich hráčov a tlak súpera pokračoval až do konca zápasu. Zbytočné vylúčenia na našej strane nás stáli veľa, Martin využil tri presilové hry a bolo po zápase. V samom závere zápasu sme sa končene dostali  do útočného pásma a Ľudovít Hajduk po prihrávke Jána Bobeka zaznamenal náš prvý gól, ktorím znížil na 1:6. Po klaksóne, ktorý ukončil tento zápas sami hráči neverili tomu čo sa na ihrisku udialo. Takýto štart do turnaja sme si veru nepredstavovali a sami hráči mali obavy ako sa bude turnaj ďalej vyvíjať.

SHC Opava 4:3 HBC Panthers Skalité & CVČ HBK Raková

Góly:

8:50 Palcer (Zavřel, Staníček), 13:20 Pracný, 16:37 Palcer (Zavřel), 20:34 Málik Patrik (Pracný, Raděvič) - 16:58 Janík, 22:06 Hajduk (Bobek, Kubala), 27:22 Jašurek (Novotný, Papík).

Po oddychu proti Martinčanom  nás čakalo druhé vystúpenie o 17:00 hodine proti domácim hokejbalistom a ašpirantom na zisku poháru SHC Opava.   Pred tímto zápasom padli aj prvé ostré slová nášho trénera, ktorý nám dal jasné pokyny  že budeme hrať  tzv. škaredý hokejbal na stiahnutého centra a čakať kedy príde naša šanca skórovať. K tomuto zápasu môžeme povedať len jedno: riešením nie je súťaživosť ale spolupráca... A v tomto zápase bolo všetko spolupráca, bojovnosť, srdiečko len to šťastíčko nám chýbalo. Od úvodného buly sa súper do nás zahryzol, lenže pojem obrana je známa asi iba na Kysuciach pretože super  si nevedel dať s nami rady. Skvelé výkony naších hráčov držali bezgóloví stav až do deviatej minutý prvého polčasu keď sa Opava ujala vedenia , no ale to zo strany súpera nebolo všetko. Opava využívala odskakované lopty a dorážala ich do našej siete a rázom stav 4:0 svietil do konca prvého polčasu. Tréner Marek Heglas nám do druhého polčasu jasne povedal že máme stále pokračovať v našej hre a vyčkávať na naše brejky a tak sa aj stalo. Čas 16:58 a hráči Kysúc znižujú na 1:4 zásluhou Miroslava Janíka. Po tomto góle to už začalo žiť aj na našej striedačke,  neustále sme sa podporovali a verili si že tento zápas otočíme a že je to len v naších rukách. Do vyloženej šance sa dostal Ľudovít Hajduk a v čase 22:06 znížené na 2:4. Ošiaľ a bojovnosť našich hráčov pokračovala ďalej a po skvelej individuálnej akcií znižoval v čase  27:22 Lukáš Jašurek  a bolo to tu, prekvapenie dňa sa takmer zrodilo znížené na 3:4 posledné dve minutý zápasu a Kysucký klub začal ukazovať svoje kvality a roztáčať kolotoč v útočnom pásme. V závere sme si vypracovali kvantum šanci a nie a nie dosať loptičku za bránkovú čiaru Opavy. No bohužiaľ nám chýbalo šťastie a tento zápas sme prehrali len o jediný gól ale pre nás to prehra nebola pre nás to bola výhra, pretože sme sa nevzdali a bojovali do konca zápasu a do poslednej sekundy. Vďaka patrí nášmu trénerovi, ktorý nás neustále hecoval. Ostatným klubom sme ukázali že nie sme fackovací panák, na ktorom si všetci zgustnú ale milo sme prekvapili, zrobili si meno, uznanie od trénerov.  Po skončení sme sa všetci ešte porozprávali  a zanalyzovali zápas, bol čas odísť na našu ubytovňu. Pretože ráno nás čakali Nitrianski rytieri....

HbK Nitrianski Rytieri  2:1 HBC Panthers Skalité & CVČ HBK Raková

Góly:

10:04 Ščasný (Cebo, Matúš), 29:38 Cebo (Gúcky) - 29:11 Hajduk (Novotný, Papík).

Po rušnej noci nastal čas na náš štvrťfinálový zápas proti Nitrianskím rytierom. Ranné počasie vyzeralo ako u nás na Kysuciach snežilo a trošku aj prituhlo v čom sme videli výhodu keďže sme zvyknutý na ťažký terén. O pol ôsmej sme sa autobus presunuli na hokejbalové ihrisko. Pred zápasov v kabíne vládla skvelá atmosféra a boli sme odhodlaný podať ten najlepší výkon. O 9:00 začal náš boj. Po úvodnom buly sa najprv tými oťukávali, ale už do prvej nebezpečnej šance sa dosali hráči Nitry , ktorí ohrozili našu branú. Ihrisko bolo šmykľavé a hráči Nitry sa nevedeli na ňom pohybovať v čom spočívala  naša výhoda. Tréner Marek Heglas opäť zvolil  tu istú taktiku ako pri zápase s Opavou. Naši hráči aktívne napadali súpera a zabraňovali rytierom ohroziť našu bránu. Od piatej minúty začal narastať  aj tlak Nitranov, naši chalani dlho vzdorovali tlaku súpera no po chybe v obrane sa do prečíslenia dostal Ščasný a v čase 10:04 sme prehrávali 0:1. Do konca prvého polčasu sa už nič vážne na ihrisku nedialo. Po zmene strán sme do druhého polčasu vyrukovali vo veľkom štýle a súpera sme doslova zaskočili našou aktívnou činnosťou v útočnom pásme.  Vytvorili sme si gólové šance no tie stroskotali  na brankárovi Nitry. Začali sa posledné dve minutý druhého polčasu, tlak Kysuckých hráčov narastal a v čase 29:11 prišlo vykúpenie menom Ľudovít Hajduk, ktorý vyrovnal po asistencií Ferka Novotného na 1:1. Kto čakal že sa zápas rozhodne v nájazdoch ten musel ostať smutný,  pretože v čase 29:38 zvýšil stav zápasu v prospech Nitry Cebo a túžba po postupe do ďalšej fázy turnaj sa rozplynula. Sám tréner Nitry povedal že vďačí za ich postup  šťastiu, šťastiu ktorého mali súperi proti  nám až príliš dosť.

HBC Panthers Skalité & CVČ HBK Raková 2:1 HC Warriors Havířov

Góly:

1:52 Kubala (Hajduk), 6:32 Janík (Jašurek, Papík) - 14:46 Ščuka (Lauber).

Tak a bolo to tu, po prehre s Nitrou sme si zahrali o piate miesto s tímom  HC Warriors Havířov. Tréner nám dal najavo že už nejde o nič, a že si mame s chuťou zahrať a ukázať  to čo je v nás.  Netrvalo dlho a už na konci druhej minutý sme viedli 1:0 zásluhou Lukáša Kubalu, ktorý sa konečne strelecky presadil v čase 1:52.  Čierno – oranžová družina jasne diktovala tempo zápasu a v čase 6:30 zvýšil náskok  Kysučanov  Miroslav Janík. Po klaksóne, ktorý zavelil druhý polčas sa hráči tímu HBC Panthers Skalité & CVČ HBK Raková  snažili zvýšiť svoj náskok lenže sme pozabúdali na zadné dvierka a super v čase 14:46 znížil zásluhou Ščuky na 1:2. Chlapci s Kysúc si už svoj výsledok postrážili a zaslúžené vyhrali 2:1 po sympatickom výkone.

Takže poďme si to ešte tak spolu skonštatovať  Kysucký  výber odohral skvelý dvoj dňový turnaj.  Podali sme skvelé výkony, sme radi že sme sa mohli tohto turnaja zúčastniť a zažiť niečo iné ako zažívame v zápasoch juniorskej Kysuckej hokejbalovej lige.  Vďaka patri Marekovi Heglasovi, ktorý nám umožnil zažiť ten pravý hokejbal. Sme si celkom istý že sme si týmto turnajom zrobili meno, a že súperi ako Nitra a Opava budú na nás spomínať ako na kvalitného súpera.   Náš pobyt v Opave sa skončil ale určite sa chceme vrátiť späť.

Zostava:

HBC Panthers Skalité & CVČ HBK Raková

Tréner: Marek Heglas

Brankár: Jakub Grochal, Patrik Grochal

Obrana: Ján Bobek, Juraj Vasiľ, Tomáš Zajac, František Novotný

Útok: Lukáš Kubala, Ľubomír Gerát , Peter Firek, Miroslav Janík, Lukáš Jašurek, Matej Papik, Adam Kvašňavský, Ľudovít Hajduch

Ja verím že sa táto skvelá pratia sa ešte niekedy spolu strene a zahrá si nejeden takýto skvelý turnaj.

Marek Heglas (Tréner HBC Panthers Skalité & CVČ HBK Raková )

„ Turnaj bol zorganizovaný na vysokej úrovni. Sme radi, že sme si mohli zmerať sily s vynikajúcimi hráčmi z Čiech a Slovenska. Aj keď nám často chýbal kúsok šťastia a mohli sme skončiť na lepšom mieste, sme spokojní. Víkend v Opave sme si užili a domov sme prišli s novými skúsenosťami a zážitkami. Určite se radi vratime. “

Patrik Grochal (Brankár HBC Panthers Skalité & CVČ HBK Raková)

„ Turnaj skvelý, stou partiou vždy a všade dúfam že budem mať ešte možnosť si zahrať s týmito skvelými hráčmi.  Zažil som tu skvelé dva dni a spoznal nových ľudí. Teší ma aj ten fakt že sme sa dokázali vyrovnať extraligovej triede. “

Peter Firek ( Kapitán HBC Panthers Skalité & CVČ HBK Raková)

„ Dokázali sme sa vyrovnať konkurencii na extraligovej úrovni čo je pre nás určite cenný úspech. “

Lukáš Jašurek (Útočník HBC Panthers Skalité & CVČ HBK Raková)

„ Tak ja som sa na ten turnaj už dlhšie tešil lebo som si chcel zahrať z inými mužstvami a vidieť na čo máme. Ukázalo sa že napriek tomu že si mysleli že sme úplný žobráci s Kysúc sme potrápili najväčších favoritov a mať tak o čosi viac šťastia tak ideme odtiaľ aj s medailou. Pre mňa osobne bol najlepší zápas proti Opave ten sa zapíše isto do mojej hráčskej histórie A inak sme sa aj dosť nasmiali, najedli sa a pomodlili do sýtosti (smiech). “