• Slider 7
  • juniory
  • Slider 8
A+ A A-

Sobotu 28.04.2012 sa odohralo 10.Kolo Juniorskej Kysuckej Hokejbalovej Ligy (JKHL 2011/2012).

HBC Panthers Skalité 8:1 Krásno Sparrows (1:0 - 5:0 - 2:1)

Góly/Asistencie: P.Firek 4x (P.Grochal 2x, J.Vasiľ, M.Tomica ), P.Grochal 2x (P.Firek, Ľ.Gerát), A.Stuchlík (Ľ.Gerát), J.Vasiľ (P.Firek)

3.Line J.Vasiľ #11

Útok: 1.Line P.Grochal #81 (A) – Ľ.Gerát #68 (A) – P.Firek #38 (C)

Tréner: N.Chovance, V.Gerát

Panteri zo Skalitého zničili Krásno Sparrows 8:1 !

Juniorská Kysucká hokejbalová liga sa vrátila do Čadce. Za krásneho slnečného doobedia pokračovala liga 10. Kolom.

Prvý otvárací zápas 10. Kola JKHL 2011/2012 sa začal šlágrom a ťahákom pre oči fanúšika medzi Krásnom Sparrows a Pantermi zo Skalitého.

Sen za titulom časť desiata. Už od úvodného buly bolo jasné, že Panteri nebudú mať s Krásno nejaké väčšie problémy. Krásnu chýbali mnohý skúsení hráči a to sa odrazilo v hre a napokon aj na konečnom skóre.

Panteri boli prvých päť minút bez zubý a trvalo dlhšie kým sa tímovo našli. Gólostroj Skalitého načal Patrik Grochal, ktorý strieľal s prvej a prekonal brankára Sparrows. Hrá sa prevažne odohrávala pred bránkoviskom Krásna, lenže aj náš brankár musel byť v strehu pretože Krásňania vystrkovali rožky a ohrozovali našu bránu. Stav 1:0 ostal až do konca prvej tretiny.

V druhej tretine sa konečne zobudil spiaci panter, ktorý sa zrejme skrýval v nejakom tom tieni. A bolo to tu, Peter Firek troma gólmi v druhej tretine rozhodol zápas. Krásňania pôsobili unaveno a vôbec si nedostupovali hráčov. Po prihrávke Ľubomíra Geráta  sa s prvého gólu v drese Skalitého radoval Andrej Stuchlík, ktorý držal obranné hrádze veľmi spoľahlivo po celý zápas. Hrá Skalitého bola čím ďalej rýchlejšia a po prieniku Patrika Grochala zaznamenal svoj štvrtý gól v zápase Peter Firek, ktorý už zakončoval do prázdnej brány. Nabudený tím pod vedením Vladimíra Geráta bol po celú druhú tretinu lepším tímom. Druhá tretina skončila za stavu 6:0.

Začiatok tretej tretiny už bol s obi dvoch strán pomalší, zápas sa poväčšine dohrával. Lenže po menších chybách, ktoré urobili hráči Sparrows zaznamenalo Skalité v poradí siedmi gól od hokejky Juraja Vasiľa. S číslom 81 zaznamenal po skvelej gólovej nahrávke od Petra Fireka ôsmi a posledný gól v tomto zápase zo strany Skalitého Patrik Grochal. Na konci tretej tretiny sa naši obrancovia dopustili vážnej, hrubej chybe a dovolili Krásnu znížiť stav zápasu na 1:8 v prospech Skalitého.

Skalité zaslúžene vyhralo a pripisuje si tri body to tabuľky.

-Patrik Grochal-

Plusy dnešného zápasu:

Vysoké víťazstvo 8:1.

Mínusy dnešného zápasu:

Len traja útočníci na súpiske.
Hrubá chyba v obrane ktorá nás stála čistý štít.

Vyjadrenia / komentáre po dnešnom zápase:

Jakub Grochal (Brankár HBC Panthers Skalité)

Zápas v skutku dobrý, mrzí ma len ten jeden gól...

Patrik Grochal (Útočník HBC Panthers Skalité)

Čakal som že odohrám lepší zápas. Absolútne som nevracal a nepomáhal našim obrancom. Vďaka Ľubovi Gerátovi pretože túto úlohu zobral za mňa a aj za Petra Fireka, čím si zaslúžil zisk hráča zápasu. Neviem, prišli my to len tak že aby si dal každý gól a videl sa vycapený na Faceboku...