A+ A A-

skalitIV. ročník zimného hokejbalového turnaja o pohár Kysuckej hokejbalovej únie, I. ročník memoriálu Stanislava Jurgu

Uplynulý víkend sa v mestskej športovej hale v Čadci uskutočnil štvrtý ročník hokejbalového turnaja o pohár Kysuckej hokejbalovej únie.

Tento rok pripojili organizátori pod hlavičku tohto turnaja nový podtitul – Memoriál Stanislava Jurgu.

Dnes už zosnulý kamarát a hokejbalový brankár turnaj zakladal. „Je to škoda, keď svet príde o človeka. Je to škoda, keď tu už Stano nemôže byť. No život  ide ďalej a v našich mysliach a srdciach ostane navždy. Pretože pre náš šport veľa urobil a pre nás veľa znamenal, rozhodli sme sa „jeho“  turnaj organizovať na jeho počesť.“Povedal jeden z organizátorov turnaja, František Ujházi.

Turnaj prebiehal v pokojnej atmosfére mrazivých januárových dní. Sedem mužstiev bolo rozdelených do dvoch skupín, v ktorých sa odohralo niekoľko výnimočných stretnutí. Najväčšou útočnou silou sa prezentovali Suché dresy. Svojich súperov s prehľadom prestrieľali. Najviac sa o to postaral ich najlepší hráč, Róbert Drábik. Aj preto si z turnaja odnášal dve individuálne ocenenia. Tento rok nominovali na post brankára Lukáša Smolku. Bývalého extraligového brankára Čadce. Svoju úlohu zvládol na výbornú. Je viac než symbolické, že práve tento klub, za ktorý hrával aj Stano Jurga, si odniesol trofej z celkového víťazstva. Druhý v poradí Caribic Okružná v ničom nezaostal. Len vo finále nedal ani jeden gól.

Tomáš Rucek právom dostal cenu pre najlepšieho obrancu turnaja. Jeho zákroky v zadu a výdatná bodová podpora v útoku nikomu neušla. Klub z Kysuckého nového mesta predvádzal na turnaji veľmi peknú hru. Svoje partie s finalistami prehrával len o gól. Za svoj celkový herný prejav si vyslúžil cenu fair-play, cenu Stana Jurgu. Toto ocenenie získali ako vôbec prvé mužstvo. V boji o bronz už nenechali nič na náhodu a Krásno porazili jasným skóre.

 -TU-

 Už sa pomaly stáva tradíciou že sa v januári zúčastníme hokejbalového turnaja v mestskej športovej hale v Čadci o pohár Kysuckej hokejbalovej únie. Ani tento rok nebol výnimkou. Náš hokejbalový tím HBC Panthers Skalité poskladaný prevažne s JKHL a doplnení so staršími hráčmi pod vedením Norberta Chovanca sa ocitol v skupine A, kde boli našimi súpermi Krásno Sparrows, Caribic Okružná a Kežmarok.

 Náš úvodný turnajový zápas sme odohrali v netradičnej oranžovo - čiernej kombinácii proti  Krásnu Sparrows od začiatku to bol veľmi vyrovnaný zápas kde sme doplatili na naše chyby a super ich nekompromisne využil. Zápas sa láma za stavu 3:3 keď sme dokázali vyrovnať a mohli sme isť aj do vedenia zásluhou Maťa Tomicu, lenže jeho strela skončila na brvne golmana Sparrows a z následného protiútoku sme dostali štvrtý gól. Zápas bol viac menej rozhodnutý. Naši hráči sa snažili vyrovnať za každú cenu a tak sme pozabúdali na zadné dvierka a Krasno Sparrows potvrdilo svoje víťazstvo piatim gólom v našej sieti.

 Do druhé zápasu sme nastúpili proti štvornásobnému majstrovi Kysuckej hokejbalovej ligy Caribicu Okružnej ktorí boli jasným favorit v tomto zápase ale aj ašpirantom na zisku celého primátu tohto turnaja. Do zápasu sme vykročili veľmi bojovným výkonoma narúšali sme herný štýl Caribicu. V tomto zápase podal aj celkom solídny výkon náš brankár krotí v prvom polčase čelil niekoľko nebezpečným situáciám pred našou bránkou. Do vedenia šiel super na konci 7 minúty zásluhou Tomáš Ruceka a k nemu sa pridal Hluši ktorí zvyšoval na 2:0 v prospech súpera. No našou aktivitou sa podarilo znížiť v závere prvého polčasu zásluhou Ľubomíra Geráta. Na začiatku druhého dejstva svietil na svetelnej tabuli stav 2:1, ktorí sa menil po góle Maťa Tomicu a rázom bolo vyrovnané. Lenže týmto gólom sa prebudila kvalita hráčov Caribicu Okružnej v priebehu druhého dejstva otočili zápas šiestimi gólmi a zaslúžené vyhrali presvedčivo 8:2.

 Posledný zápas v skupine sme odohrali proti hráčom Kežmarku. V brané nastúpil Jakub Grochal ktorý držal svoj tím do konca zápasu. V tomto zápase sme zo seba vydali všetko a zaslúžene sme sa radovali z víťazstva 3:1. Bol to veľmi náročný zápas a divákom sa určite musel páčiť keďže sa bojovalo o stúpenku do štvrťfinále. Náš gólový účet ovaril Vladimír Gerát k nemu sa pridal Marián Krenželák a víťazstvo potvrdil Ján Petrák.

 Po prestávke sa uskutočnil náš štvrťfinálový zápas proti Kysuckému Novému Mestu v ktorom sme ťahali za kratší koniec. Súper využil svoje príležitosti a vyhral 4:0.

 Tento rok sme čakali lepšie umiestnenie keďže minuli rok sme hrali o tretie miesto. Žiaľ sa to nepodarilo. Tešiť nás môže skvelý zápas proti Kežmarku kde sme ukázali naše kvality a skvelá tímovú hra. Už ako tradične sa lídrami tímu stali bratia Gerátovci, Ján Petrák, bojovný výkon podal aj Stansilav Firek s Tomašom Firekom a milo prekvapili naši obrancovia hlavne Maťo Tomica a Marián Krenželák ktorí vsietili aj po góle.

HBC Panthers Skalité

Zostava:

P.Grochal (J.Grochal) - M.Krenželák, J.Vasiľ, L.Potočár, M.Tomica, J.Potočár - Ľ.Gerát, V.Gerát, J.Petrák, S.Firek, T.Firek, M.Čanecký, A. Duník

Zo zostavy vypadol P.Fireka R.Kopera (zranenie) nedostavili sa:J.Goralka, M.Martiniak, P.Gerát, M.Janík.

L.Kubalaa M.Ondrušek mali hracie povinnosti za Kysucké Nove Mesto pri čom sú u nás na hosťovaní.

-PG-

Výsledky:

Skupina A:

KNM – Suché Dresy 2:3 (1:2), B. Kuhan, P. Macúš – R. Drábik 3. 

HBC Podzávoz – KNM 0:3 (0:1), M. Ondrušek 2, J. Belica. 

HBC Podzávoz – Suché Dresy 1:11 (0:6), M. Mičo – R. Drábik 4, T. Kubica 3, Časnocha 2, R. Smolka, M. Kubiatko. 

Skupina B:

Caribic Okružná – Kežmarok 5:1 (4:1), T. Rucek, D. Staškovan, Heglas, Plaštiak, T. Surík – Balog.

HBC Panthers Skalité – Krásno Sparrows 3:5 (2:3), Ľ. Gerát, J. Petrák, M. Krenželák – A. Balák 2, Ľ. Jakubec 2, M. Krkoška.

Caribic Okružná – HBC Panthers Skalité 8:2 (2:1), T. Rucek 2, Staškovan, J. Rucek, Hluši, Mravec, S. Chromčák, V. Chromčák – Ľ. Gerát, M. Tomica.

Kežmarok – Krásno Sparrows 1:2 (0:2), Krul – T. Čimbora, D. Fojtík. 

HBC Panthers Skalité – Kežmarok 3:1 (0:0), V. Gerát, J. Petrák, M. Krenželák – Gončár. 

Caribic Okružná – Krásno Sparrows 6:1 (3:0), J. Rucek 2, Šurík, Mravec, Staškovan, Hluši – T. Podolák. 

Štvrťfinále:

KNM – HBC Panthers Skalité 4:0 (2:0), J. Belica 3, M. Palanec.

Krásno Sparrows – HBC Podzávoz 5:2 (5:2), T Podolák 2, A. Balák, M. Jakubec, E. Magát – M. Mudrík, A. Buška. 

Semifinále:

Caribic Okružná – KNM 3:2 (1:2), J. Rucek 2, Hluši – M. Palarec, M. Ondrušek. 

Suché Dresy – Krásno Sparrows 9:1 (5:0), R. Drábik 3, M. Kubiatko 2, T. Kubica, P. Papík, , R. Smolka, S. Drábik – T. Podolák. 

Zápas o 3. miesto:

KNM – Krásno Sparrows 5:0 (3:0), L. Kubala 3, J. Belica, M. Palarec. 

Finále:

Suché Dresy – Caribic Okružná 2:0 (2:0), T. Kubica, M. Kubiatko. 

Najužitočnejší hráč: Róbert Drábik (Suché dresy) 
Najlepší útočník: Róbert Drábik (Suché dresy) 
Najlepší obranca: Tomáš Rucek (Caribic Okružná) 
Najlepší brankár: Lukáš Smolka (Suché dresy)

 KHK Suché Dresy 1.Miesto

s d 1

123kasinnopartners groupmightyseverka5 vanessaTCB Trunkline LogoCARGOplotyonlinematrixakvaristikalogo cbmediahudobninycadcaoklekarenhernybazarkuco2masomarketmartauslogo cleanex cleanexfarserpegaspajermojnabytoksantopovabauexitradegastradolskysystemsklogo freshIT 02mabussportvinkysuckenovinykysuckyvecerniksvrcinovecskalitecadcadarmakc slovakiakiamax naradienovatechpro fitnessurpiner4steel logojazz cafe logors auto logotodako logopavlik jozef logofabrika na chute logorokystav logofanko logokrcma u bzuca logoelka logogold logohalierik logocholeva logokuba sunrise logobukov logomobilmarket logoraiffesen logohlavac logoanna logokajanek logoautoprofitredoszahrabmmont logo

PODPORTE NÁS - 2% Z DANE

          logo2