A+ A A-

Prvá medaila v seniorskej kategórií Kysuckej hokejbalovej ligy má  pre Skalité strieborný lesk!  Pre tím zo Skalitého to bola len tretia sezóna medzi seniormi. Najbližšie k úspechu boli naši hráči v minulej sezóne KHL 2013/2014, keď v boji o bronz podľahli tímu Caribic Okružná a museli sa uspokojiť so štvrtým miestom. Sezóna 2014/2015 bola oproti minuloročnej  úplné odlišná. Mužstvo Skalitého cítilo šancu uspieť a prišla ponuka aká sa neodmieta. Elitný klub Kysuckej hokejbalovej ligy KHK Suché Dresy mal záujem o spoluprácu, navyše mnohí hráči Skalitého mali štart svojej hokejbalovej kariéry spojený pravé so „Sucháčmi“ ako boli bratia Martin a Maroš Fonšovci, Vladimír Gerát či Ján Petrák. Do ligy sme vstúpili pod názvom KHK Suché Dresy SKALITÉ.

Základná časť tvorila 16  zápasov z toho 11 víťazstiev a 5-krát sme nášmu súperovi podľahli. Mužstvo obsadilo po základnej časti skvelé 3. miesto v tabuľke a prvým súperom v boji o PLAY OFF KHL 2014/2015  bol tím z Považskej Bystrice. Tí, ktorí sledujú Kysuckú hokejbalovú  ligu, by neočakávali, že KHK Suché Dresy Skalité hladko postúpi do semifinále cez Považskú Bystricu. S výsledkom 3:0 na zápasy, víťazstvami 5:2, 5:0 a 7:3. Semifinále bolo plné bojovnosti, ťažkých a náročných zápasov. Semifinálovým súperom bol dlhodobý líder základnej časti Krásno nad Kysucou. S výsledkami 5:2, 3:5, 3:2 a 3:2 po samostatných nájazdoch  sme po víťaznej sérií 3:1 na zápasy postúpili do Finále Kysuckej hokejbalovej ligy, kde už na nás čakal obhajca titulu Dream Team – Svrčinovec. Dream Team  mál vynikajúci záver sezóny a v nadstavbovej časti PLAY OFF prenikol do finále bez jedinej prehry. Na celkové víťazstvo im stačili tri zápasy. Výsledkami 4:1, 8:5 a 4:2 sa opäť stali majstrami seniorskej Kysuckej hokejbalovej ligy. Naši hráči odovzdali vo finálovej sérií maximum a získali cenné skúsenosti, ktoré môžu využiť už v nasledujúcej sezóne. Na zisku striebornej medaily ma veľkú zásluhu Anton Duník, obec Skalité a taktiež sponzori hokejbalového oddielu Skalité, ktorým touto cestou ďakujeme!

3. Semifinálový zápas:

KHK Suché Dresy SKALITÉ  vs.  Dream Team 2:4 - (0:2 - 2:0 - 0:2)

Gól (asistencia): S. DRÁBIK (S. DRÁBIK), Ľ. GERÁT - T. FIREK, M. NAJDEK, M. KUPKA, M. ČUBOŇ

Brankár: Jakub Grochal 86,26 %, 29/4 (SDSKA) - Daniel Jašurek 93,75%, 32/2 (DT)

Hráč zápasu: Ľubomír Gerát (SDSKA) - Matej Kupka (DT)

Strely: 32/29

Vylúčenia: 1:2

Stav série: 0:3 - Dream Team, Majster KHL 2014/2015

Zostava KHK Suché Dresy SKALITÉ  - J. Grochal, S. Drábik, S. Kristek, P. Hluši, Ľ. Gerát, P. Grochal - B. Chromiak, Ľ. Špilko, R. Drábik, D. Staškovan, M. Marko - V. Chudej, R. Prívara, T. Arendárik, M. Stenchlák 123kasinnopartners groupmightyseverka5 vanessaTCB Trunkline LogoCARGOplotyonlinematrixakvaristikalogo cbmediahudobninycadcaoklekarenhernybazarkuco2masomarketmartauslogo cleanex cleanexfarserpegaspajermojnabytoksantopovabauexitradegastradolskysystemsklogo freshIT 02mabussportvinkysuckenovinykysuckyvecerniksvrcinovecskalitecadcadarmakc slovakiakiamax naradienovatechpro fitnessurpiner4steel logojazz cafe logors auto logotodako logopavlik jozef logofabrika na chute logorokystav logofanko logokrcma u bzuca logoelka logogold logohalierik logocholeva logokuba sunrise logobukov logomobilmarket logoraiffesen logohlavac logoanna logokajanek logoautoprofitredoszahra

PODPORTE NÁS - 2% Z DANE

          logo2