• Slider 8
A+ A A-

alt...päť gólová prvá tretina zaistila plný bodový zisk...

Útroby mestskej športovej haly v Čadci ožili opäť hokejbalom

Na súpera z Kysuce sme vybehli veľmi rezko, veď už po druhej strele na branu hostí sme otvorili skóre zásluhou Patrika Grochala. Aktívna hrá pokračovala aj naďalej. Zaspatí „Predátori“ z Kysucké Nového Mesta sa len prizerali na akcie bratov Gerátovcov, ktorí nás po góloch Ľubomíra a Vladimíra dostali do vedenia 3:0. Dlho na seba nenechal gólovo čakať aj náš druhý útok.

Michal Stenchlák nášiel našu #9 a Tomáš Firek zvýšil už na 4:0. Kysučania využili menšie zaváhanie obrany a radovali so svojho prvého gólu v zápase. Bodku za prvou tretinou po krásnej príhrávke od obrancu Stanislava Kristeka a dal Patrik Grochal, ktorý stopercentne využil svoj samostatný prienik.

V druhej tretine sme nenašli recept na prekonanie brankára predátorov. Boli to kysučania, ktorí sa svojimi dvoma presnými zásahmi vrátili do zápasu. Na svetelnej tabuli po hvizde rozhodcu svietil stav 5:3.

Hokejbalisti Skalitého sa opäť vrátili k svojej aktívnej hre a napadaní súpera čím ovládli tretiu tretinu. Zhruba v polovici tretie tretiny prišla chvíľka šikovného Michala Stenchláka, ktorý po prihrávka Tomáša Fireka a Miroslava Mika zvýšil skóre na 7:3. Posledné slovo mali opäť hokejbalisti v oranžovo čiernych dresoch. Skvelú prácu pred bránkoviskom súpera odviedol Vladimír Gerát, ktorý na seba naviazal dvoch hráčov Kysuckého Nového Mesta a kreatívna hra Ľubomíra Geráta našla Patrika Grochal, ktorý zaznamenal hat-trick.

Zápis stretnutia:

HBC Panthers Skalité 8:3 HBK Kysucké Nové Mesto Predators (5:1 – 0:2 – 3:0)

Góly/Asistencie: 3x Patrik Grochal (Stanislav Kristek, Ľubomír Gerát), 2x Michal Stenchlák (Tomáš Firek, Miroslav Miko) Tomáš Firek (Michal Stenchlák), Ľubomír Gerát (Miroslav Miko), Vladimír Gerát (Ľubomír Gerát)

Brankár: Miroslav Firek 20/3, úspešnosť zákrokov 85%

Zostava: Miroslav Firek – Ľubomír Gerát (C), Miroslav Miko, Patrik Grochal, Vladimír Gerát – Peter Gerát, Juraj Potočár, Tomáš Firek, Michal Stenchlák – Martin Tomica, Stanislav Kristek

Autor: Patrik Grochal, Foto: Lenka Mikovčáková