A+ A A-

Ani tento rok sa to s hviezdnou zostavou nepodarilo!  HBC Panthers Skalité stroskotalo nad „Náhodou menom Krásno Sparrows...

Už sa pomaly stáva tradíciou, že v prvom týždni nového roka sa stretnú mladí hokejbalisti v mestskej športovej hale, aby po vianočnom leňošení prevetrali svoje hokejky na Novoročnom turnaji. Tento rok sa písal už 4. ročník jeho existencie a zúčastnilo sa na ňom doteraz najviac tímov: 10. Kvôli veľkému vekovému rozdielu hráčov jednotlivých tímov sa družstvá rozdelili do 2 kategórii: JUNIORI (r.n. 1996 a mladší) a DORAST (r.n. 1992 a mladší).

Po losovaní, pred zahájením turnaja sme sa ocitli v skupine B, kde boli naši súperi Krásno Sparrows a HBK Turzovka.

HBC Panthers Skalité stúpilo do nového roka úspešne, víťazstvom nad hokejbalovým celkom Turzovky hladko 4:0. Od úvodného buly si naši chlapci vyvíjali tlak a súpera postupne rozobrali. Autorom prvého gólu bol Peter Firek , ktorí po asistencií Patrika Grochala dostal loptičku za chrbát brankára Turzovky. K Petrovi Firekovi sa dvoma presnými zásahmi pridala aj naša nová posila Lukáš Kubala, ktorí sa stal ťahúňom nášho tímu. Po zmene strán vystrkovali rožky aj hráči Turzovky. Do vyloženej gólovej šance sa dostal útočník Turzovky ale ten stroskotal na Jakubovi Grochalovi, ktorí vytiahol čarovný zákrok a schoval oranžovú loptičku do svojej lapačky. Tempo hry naďalej diktovali naši hráči, ktorí si vypracovali množstvo šancí ktoré boli nevyužite, príkladom toho bol Patrik Grochal ktorí spálil tri čisté šance. Zverenci Vladimíra Geráta a Norberta Chovanca pokračovali svojou rýchlou a kombinačnou hrou a tak znepríjemňovali hru obrancom Turzovky. Na konečních 4:0 upravil stav zápasu Michal Ondrúšek ktorí svojimi kľučkami nedal žiadnu šancu Jakubovi Čubonovi, golmanovi Turzovky. Po tomto zápase bolo jasné že finalista novoročného turnaja bude jeden z dvojice HBC Panthers Skalité a Krásno Sparrows, keďže Sparrows poslali Turzovku domov s novoročnou nádielkou 2:0.

Nervozita pred zápasom v boji o finálovú miestenku s Krásno Sparrows sa začala čoraz viac a viac prejavovať u našich hráčov dlhým čakaním na tento duel. Mnohý naši hráči si v pamäti utkveli ten minuloroční zápas keď sme podľahli Krásnu 0:1 bohužiaľ tento rok sa to znova zopakovalo ten istý scenár ku ktorému sa pridal aj pán rozhodca. Pred zápasom nebolo jasné kto bude favoritom ani kto bude diktovať hru. Začal sa boj o finálovú miestenku, hralo sa o každý centimeter hracej plochy. Hneď po úvodnom buly Skalité ohrozilo bránu Krásna v ktorej stal Tomáš Nevedel, naša najväčšia prekážka ktorú sme nedokázali prekonať. V niekoľkých sľubných šanci sa ocitol Lukáš Kubala ktorí svoje šance zahodil. Väčšinou sa hralo v strede hracej plochy keďže Krásno smerom dopredu nič neukázalo len narúšali ofenzívne protiútoky Skalitého. V druhej časti hry pribudlo ešte viacej vzruchu, bojovnosti a hry do tela. Šance mali najme naši hráči po strelách Jána Bobeka , Mariána Krenželáka, a Juraja Vasiľa svietil na svetelnej tabuly stále stav zápasu 0:0. Začali sa posledné dve minutý zápasu ktoré priniesli zbytočné vylúčenie Lukáša Kubalu. Ten kto tam bol, môže sám vyhodnotiť situáciu podľa svojho gusta, ktorú pán rozhodca posúdil ako trest. Krásno Sparrows sa dostalo do našej obrannej tretiny, nahodili loptičku na našu bránu a po zmätkoch v našej obrane a dorážania loptičky zo strany Krásna sa posunula naša bránka, pričom loptička bola stále pred naším brankárom, a po dorazení loptičky za chrbát nášho brankára uznal rozhodca tento gól. Úsilie na vyrovnávajúci gól bolo márne, dreli sme do poslednej sekundy zápasu, Raz si hore raz si dole. Žiaľ sú aj také zápasy v ktorí to proste nejde. A pravé tento zápas bol tím v ktorom sa nám nepodarilo streliť gól a dotiahnuť zápas aspoň na trestné strieľanie. Po tejto prehre sme odohrali zápas o tretie miesto.

V boji o tretie miesto sme sa stretli s tímom HBK Svrčinovec. Pred zápasom sme si povedali že dovedieme náš tím aspoň na tu bronzovú priečku. Zápas sa od začiatku vyvíjal veľmi dobre po sľubných šanciach sme sa ujali vedenia 1:0. No našou nepozornosťou v obrane sme si strelili vlastný gól ktorí bol prípisaný Matejovi Kubkovi a razom bolo vyrovnané. Tento gól nás vyviedol z mieri a začali sme robiť chyby, ktoré však náš super nepotrestal. Pred koncom prvej časti sme sa opäť ujali vedenia 2:1 a tento stav svietil až do konca prvej častí. Vstup do druhej časti mali naši hokejbalisti lepší no stále sme hrali s tím pocitom že sme mali hrať finále my. A to sa odrazilo aj na zmene stavu keďže Svrčinovec opäť vyrovnával dobrou prácou pred naším bránkoviskom a dorazili loptičku za Grochalov chrbát aj za pomoci všetkých svätých. Do konca zápasu sme diktovali tempo hry my a kolektívným výkonom sme strelili víťazní gól. Tento stav sa už nezmenil a HBC Panther Skalité obsadilo tretie miesto.

Na tomto turnaji sme opäť ukázali našu pekná kombinačnú hru a kvalitný hokejbal, ale sme sa aj vskutku veľmi bavili, v našom tíme vládla skvelá atmosféra od začiatku hracieho dňa. Hlavne Lukáš, Michal, Miro ktorí spoznali slečnu ktorá zaobstarávala občerstvenie, dokonca bola taká milá že nám občerstvenie donášala až do našej improvizovanej šatne :D Chalani ju očarili svojim šarmom :D

Kompletné výsledky kategórie - Dorast (r.n. 1992 a mladší).

Skupina A
HBK Bistro pod Lipou 1:2 sn. Svrčinovec Eagles

Hbk Raková 5:0 HBK Bistro pod Lipou

Svrčinovec Eagles 0:2 Hbk Raková

Skupina B

Hbk Turzovka 0:2 Krásno Sparrows

HBC Panthers Skalité 4:0 Hbk Turzovka

Krásno Sparrows 1:0 HBC Panthers Skalité

Zápas o 3. miesto

HBC Panthers Skalité 3:2 Svrčinovec Eagles

Finále

Krásno Sparrows 2:0 Hbk Raková

Celkové poradie:

1. Krásno Sparrows

2. Hbk Raková
3. HBC Panthers Skalité
4. Svrčinovec Eagles
5. HBK Bistro pod Lipou
6. Hbk Turzovka

 Najlepší brankár: Nevdel (Krásno Sparrows)

Najlepší strelec: Kupka (Svrčinovec Eagles)

 Kompletné výsledky kategórie - Juniori (r.n. 1996 a mladší):

SC Muflóni 4:0 Raková St. Dominics

HBK Skalité Wolves 1:4 Krásno nad Kysucou

JSC Muflóni 0:2 HBK Skalité Wolves

Raková St. Dominics 0:4 Krásno nad Kysucou

JSC Muflóni 0:3 Krásno nad Kysucou

Raková St. Dominics 1:0 HBK Skalité Wolves

Celkové poradie:

1. Krásno nad Kysucou
2. JSC Muflóni
3. HBK Skalité Wolves
4. Raková St. Dominics

Najlepší brankár: Nina Gerátová (HBK Skalité Wolves)

Najlepší strelec: Tomáš Ševčík (Krásno nad Kysucou)

Zostava - HBC Panthers Skalité -

Brána:

Brankár J.Grochal #24

Obrana:

1.Line J.Bobek - M.Janík

2.Line M.Krenželák - J.Vasľ

3.Line L.Potočár - M.Tomica

4.Line R.Kopera

Útok:

1.Line P.Firek (C) - P.Grochal (A)

2.Line T.Firek - Ľ.Gerát (A)

3.Line L.Kubala - M.Ondrúšek

4.Line M.Janík

123kasinnopartners groupmightyseverka5 vanessaTCB Trunkline LogoCARGOplotyonlinematrixakvaristikalogo cbmediahudobninycadcaoklekarenhernybazarkuco2masomarketmartauslogo cleanex cleanexfarserpegaspajermojnabytoksantopovabauexitradegastradolskysystemsklogo freshIT 02mabussportvinkysuckenovinykysuckyvecerniksvrcinovecskalitecadcadarmakc slovakiakiamax naradienovatechpro fitnessurpiner4steel logojazz cafe logors auto logotodako logopavlik jozef logofabrika na chute logorokystav logofanko logokrcma u bzuca logoelka logogold logohalierik logocholeva logokuba sunrise logobukov logomobilmarket logoraiffesen logohlavac logoanna logokajanek logoautoprofitredoszahra

PODPORTE NÁS - 2% Z DANE

          logo2